Haber Detayı
15 Mayıs 2020 - Cuma 14:17 Bu haber 1461 kez okundu
 
AKSARAY BELEDİYESİNDEN ŞEHRİN ALTYAPISINA BÜYÜK YATIRIM
SİYASET Haberi
AKSARAY BELEDİYESİNDEN ŞEHRİN ALTYAPISINA BÜYÜK YATIRIM

ŞEHRİN ALTYAPISINA BÜYÜK YATIRIM

 

Aksaray Belediyesi ekipleri Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatları ile şehrin birçok noktasında altyapı çalışması başlattı.

Korona virüsü tedbirleri dolayısı ile cadde ve sokaklarda yoğunluğun olmamasını fırsata çeviren Belediye Başkanı Evren Dinçer Belediye ekiplerine, yaşanılan bu süreçte geçtiğimiz kış ve ilkbahar aylarında yağışların etkisi ile oluşan su birikintilerinin olduğu noktalara yağmur suyu terfi hat çalışması başlatılması talimatını verdi.

Başkan Dinçer’in talimatları doğrultusunda harekete geçen ekipler, İklim Şartlarından kaynaklı oluşabilecek sel taşkın ve su birikintilerinin önüne geçmek için yeni yağmur suyu terfi hatları için çalışma başlattı.

Yağmur suyu terfi hatlarının yapıldığı noktalarda bir daha alt yapı sorununun yaşanmaması için çalışma yürüten ekipler eskimiş asbest boruları polietilen borularla değiştirerek vatandaşlara kesintisiz ve daha sağlıklı içme suyu imkânı sunuluyor.

Yağmur suyu terfi hattı ve içme suyu şebeke hatları gibi yer altı çalışmaları tamamlanan yollarda sıcak asfalt serim çalışması kaldırım veya kilitli parke taşı döşeme işlemleri gerçekleştirilerek çalışma yapılan bölgelerde bir daha sorun ortaya çıkmaması için kalıcı çözümler üretiliyor.

Korona virüs tedbirlerinin kalkması ile yolları, caddeleri, parkları ve şehrin birçok noktasını yoğun olarak kullanacak vatandaşların hiçbir sorun yaşamamaları için belediye ekipleri gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor. Ekiplerin bu hummalı çalışmalarını Belediye Başkanı Evren Dinçer yerinde inceliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKSARAY, BELEDİYESİNDEN, ŞEHRİN, ALTYAPISINA, BÜYÜK, YATIRIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı