Haber Detayı
28 Eylül 2020 - Pazartesi 16:30 Bu haber 1341 kez okundu
 
AKSARAY BELEDİYESİNDEN ŞEHRE ESTETİK DOKUNUŞ
Aksaray Belediyesi modern ve yaşanabilir bir şehir oluşturmak için pek çok farklı alanda çalışıyor. Özellikle şehir girişlerinde yer alan kavşak noktaları ile refüjlerin güzel bir görünüm kazanması için dekoratif saksılar yerleştiren Belediye ekipleri, mevsimlik ve süs bitkileri kavşak noktalarına hoş bir görünüm kazandırdı. Park ve bahçelerin düzenlenmesi, yeni yeşil alanların oluşturulması, şehir içi ve şehir giriş çıkışların yer alan kavşak noktalarının düzenlenmesi için çalışma yürüten Aksaray Belediyesi Pak ve Bahçeler Müdürlüğü, mevsimlik çiçek dikim çalışmalarına hız verdi.
GÜNDEM Haberi
AKSARAY BELEDİYESİNDEN ŞEHRE ESTETİK DOKUNUŞ

Aksaray Belediyesi modern ve yaşanabilir bir şehir oluşturmak için pek çok farklı alanda çalışıyor. Özellikle şehir girişlerinde yer alan kavşak noktaları ile refüjlerin güzel bir görünüm kazanması için dekoratif saksılar yerleştiren Belediye ekipleri, mevsimlik ve süs bitkileri kavşak noktalarına hoş bir görünüm kazandırdı.

 

Park ve bahçelerin düzenlenmesi, yeni yeşil alanların oluşturulması, şehir içi ve şehir giriş çıkışların yer alan kavşak noktalarının düzenlenmesi için çalışma yürüten Aksaray Belediyesi Pak ve Bahçeler Müdürlüğü, mevsimlik çiçek dikim çalışmalarına hız verdi.

 

Şehir girişlerinde yer alan kavşak noktaları ile birlikte şehir merkezinde önemli güzergâhlardaki kavşaklarda çalışma yürüten Aksaray Belediyesi, Karasu Kavşağı, Ankara karayolu üzerindeki TOKİ Kavşağı, Ebulfez Elçibey Caddesi Kafeler Kavşağı, Atatürk Bulvarı üzerindeki çeşitli noktalara dekoratif saksılar yerleştirerek mevsimlik çiçeklerle süsleme yaptılar. Tasarımı Aksaray Belediyesine ekiplerine ait olan dekoratif süsleme saksıları şehre güzel bir kattı.

 

Özellikle Karasu Kavşağındaki ‘Aksaray’ yazısı ile diğer kavşak noktalarının dekoratif süslemeler, vatandaşlardan tam not aldı.

 

Belediye Başkanı Evren Dinçer, şehri giriş ve çıkışların güzel bir görünüm kazanması için bu çalışmayı yaptıklarını ifade etti. Başkan Dinçer, şehir merkezindeki kavşaklarda benzer çalışma yapılarak gece aydınlatması ile kavşak noktalarının rengârenk görünüme kavuşacağını bildirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKSARAY, BELEDİYESİNDEN, ŞEHRE, ESTETİK, DOKUNUŞ,
Yorumlar
Haber Yazılımı