Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 15:49 Bu haber 1684 kez okundu
 
AKSARAY BELEDİYESİNDEN 60 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARA HİZMET BAŞKAN DİNÇER:
“ZORUNLU OLMADIKÇA EVDEN ÇIKMAYIN” “EVDE KALIN, SİZE HİZMET EDELİM”
GÜNDEM Haberi
AKSARAY BELEDİYESİNDEN 60 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARA HİZMET  BAŞKAN DİNÇER:

AKSARAY BELEDİYESİNDEN 60 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARA HİZMET

BAŞKAN DİNÇER:

“ZORUNLU OLMADIKÇA EVDEN ÇIKMAYIN”

“EVDE KALIN, SİZE HİZMET EDELİM”

 

Aksaray Belediyesi, Corona Virüsüne karşı önleyici tedbirlerini her geçen gün artıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Mecburiyeti olmayan hiçbir vatandaşımız, tehdit ortadan kalkana kadar, evinden çıkmamalı, kimseyle temas etmemelidir" çağrısının hemen ardından Belediye Başkanı Evren Dinçer, 60 yaş üzeri vatandaşların evde kalmaları tavsiyesinde bulundu.

 

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Korona Virüs salgınına karşı risk grubunda bulunan 60 yaş ve üstü vatandaşların, kanser ya da kronik hastalıkları veya akciğer hastalıkları bulunanların evden çıkmamaları konusunda uyarılarda bulundu. Başkan Dinçer, risk grubunda yer alıp evde kalan vatandaşların ihtiyaçlarının belediye tarafından karşılanacağını bildirdi.

 

Başkan Dinçer, 60 yaş ve üstü vatandaşlar için “Koca çınarlarımızın gölgesi bizim için çok kıymetli” diyerek başladığı açıklamasında “Ülke olarak önemli bir süreçten geçiyoruz. Hükümetimiz ve ilgili Bakanlıklarımız dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de görülen Korona virüsüne karşı gerekli tüm önlemleri almış bulunuyor. Bizde yerel yönetimler olarak ilk günden itibaren önlemlerimizi aldık. Almaya devam ediyoruz.

 

Bu çerçevede Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına binaen şehrimizde yaşayan 60 yaş üstü ve risk grubunda bulunan tüm vatandaşlarımızın evden çıkmamalarını tavsiye ediyoruz. Aksaray Belediyesi olarak bizler geçmişimizle geleceğimizi birleştiren değerli büyüklerimizi evlerinde ziyaret ederek her türlü istek ve ihtiyaçlarını gidereceğiz. Ekiplerimiz, 60 yaş ve üstü vatandaşlarımızın alışveriş ve Pazar ihtiyacını karşılayacak. Maddi durumları olmayan vatandaşlarımızın öncelikle temizlik malzemeleri olmak üzere market alışverişlerine yardım edeceğiz. Onlardan alacağımız hayır ve iyilik duaları bizim için en anlamlı mükâfattır” ifadelerini kullandı.

 

Belediye Başkanı Evren Dinçer, evde kalan risk grubundaki vatandaşların Aksaray Belediyesi Çağrı Merkezi 444 55 68 yâda 0552 888 68 68 numaralı Whatsapp iletişim hattı ile irtibata geçmeleri halinde istek ve taleplerinin karşılanabileceğini bildirdi.

 

Başkan Dinçer, Korona Virüs önlemleri kapsamında vatandaşların belediyeye gelmeden birçok işlemlerini www.aksaray.bel.tr adresinden yapabileceklerini duyurdu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKSARAY, BELEDİYESİNDEN, 60, YAŞ, VE, ÜSTÜ, VATANDAŞLARA, HİZMET, , BAŞKAN, DİNÇER:,
Yorumlar
Haber Yazılımı