Haber Detayı
27 Haziran 2019 - Perşembe 23:23 Bu haber 527 kez okundu
 
AKSARAY BELEDİYESİ SU KESİNTİSİNE NEDEN OLAN HATLARI YENİLİYOR
6 MAHALLENİN SU ARIZA SORUNU ORTADAN KALDIRILDI Atatürk Bulvarı Nevşehir Caddesi üzerinde Zafer, Şifahane, Çiftlik, Bayram Baba, Şeyh Hamit ve Cumhuriyet Mahallelerine su temini gerçekleştiren içme suyu şebeke hattında sürekli arızaya neden olan bölgede Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerince kazı çalışması başlatıldı.
SİYASET Haberi
AKSARAY BELEDİYESİ SU KESİNTİSİNE NEDEN OLAN HATLARI YENİLİYOR

AKSARAY BELEDİYESİ SU KESİNTİSİNE NEDEN OLAN HATLARI YENİLİYOR

 

6 MAHALLENİN SU ARIZA SORUNU ORTADAN KALDIRILDI

 

 

Aksaray Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, şehir merkezinde 6 mahallenin su teminini gerçekleştiren içme suyu şebeke hattında geniş kapsamlı çalışma başlattı. Ekipler, şebeke hattı üzerinde arızaya sebebiyet veren su vanasını devre dışı bıraktı.

 

Atatürk Bulvarı Nevşehir Caddesi üzerinde Zafer, Şifahane, Çiftlik, Bayram Baba, Şeyh Hamit ve Cumhuriyet Mahallelerine su temini gerçekleştiren içme suyu şebeke hattında sürekli arızaya neden olan bölgede Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerince kazı çalışması başlatıldı.

 

Sabahın erken saatlerinde yoğun bir çalışma başlatan Su Arıza Ekibi, 6 mahallenin su ihtiyacını karşılayan ana şebeke hattındaki arızayı tespit etti. Ana hat üzerinde arızaya neden olan ve kullanım süresi dolmuş 40 yıllık vanayı devre dışı bırakarak şebeke hattını yeniledi.

 

Belediye yetkililerince verilen bilgiye göre şebeke hattı üzerinde yapılan çalışma neticesinde bu mahallelerde yaşanan su kesintisi sorununun ortadan kaldırıldığı ifade edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKSARAY, BELEDİYESİ, SU, KESİNTİSİNE, NEDEN, OLAN, HATLARI, YENİLİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı