Haber Detayı
13 Ocak 2021 - Çarşamba 09:57 Bu haber 1256 kez okundu
 
AKSARAY BELEDİYESİ SORUNSUZ BİR ALTYAPI İÇİN ÇALIŞIYOR
Aksaray Belediyesi Tacin Mahallesi Aksaray Eğitim Araştırma Hastanesine bağlantısı sağlanan yol güzergâhlarında imara açılan bölgelerin sorunsuz altyapıya kavuşması için sahada çalışma gerçekleştiriyor. Aksaray Belediyesi şehrin dört bir yanında imara açılan ve içme suyu hattının bulunmadığı bölgelerde altyapı çalışmaları yaparak bu bölgeleri yerleşime hazırlıyor. Belediye ekiplerinin bu doğrultuda gerçekleştirdiği çalışmalarını Tacin Mahallesi 91 ve 98’inci caddelerde sürdürüyor.
SİYASET Haberi
AKSARAY BELEDİYESİ SORUNSUZ BİR ALTYAPI İÇİN ÇALIŞIYOR

TACİN MAHALLESİNDE İMARA AÇILAN BÖLGELERE İÇME SUYU HATTI DÖŞENİYOR

 

Aksaray Belediyesi Tacin Mahallesi Aksaray Eğitim Araştırma Hastanesine bağlantısı sağlanan yol güzergâhlarında imara açılan bölgelerin sorunsuz altyapıya kavuşması için sahada çalışma gerçekleştiriyor.

 

Aksaray Belediyesi şehrin dört bir yanında imara açılan ve içme suyu hattının bulunmadığı bölgelerde altyapı çalışmaları yaparak bu bölgeleri yerleşime hazırlıyor. Belediye ekiplerinin bu doğrultuda gerçekleştirdiği çalışmalarını Tacin Mahallesi 91 ve 98’inci caddelerde sürdürüyor.

 

İmara açılan bölgelerde altyapı çalışmalarını ilerde oluşması düşünülen nüfus yoğunluğunu göre planlayan ekipler, altyapı hizmetlerin sorunsuz olması için hassasiyetle çalışıyor. Özellikle su basınç problemi yaşanmaması için içme suyu nakil hatlarında yeterli çap büyüklüğünde polietilen borular kullanılıyor.

 

Belediye Başkanı Evren Dinçer, vatandaşların hizmet beklentisi ve ihtiyaçlarının karşılanması için şehrin her bölgesinde altyapı ve üstyapı çalışmalarının kesintisiz şekilde süreceğini söyledi.

 

Aksaray Belediyesi yetkililerinden alınan bilgilere göre Tacin Mahallesinde imara açılan bölgelerde 2 Bin 500 metre uzunluğunda içme suyu şebeke hattının döşendiği bildirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKSARAY, BELEDİYESİ, SORUNSUZ, BİR, ALTYAPI, İÇİN, ÇALIŞIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı