Haber Detayı
18 Haziran 2020 - Perşembe 08:24 Bu haber 1567 kez okundu
 
AKSARAY BELEDİYESİ ŞEHRİ AĞAÇLANDIRMAYA DEVAM EDİYOR
Aksaray’ı daha yeşil ve güzel bir şehre dönüştürmeyi hedefleyen Aksaray Belediyesi, Atatürk Bulvarı ve Hastane yolu orta refüjleri başta olmak üzere şehrin muhtelif yerlerinde ağaçlandırma çalışması yapıyor. Aksaray Belediyesi ekipleri, orta refüjlerde çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışması yaparak şehrin yoğun olarak kullanılan bölgelerinin estetik görünüme kavuşması için çalışmalarını sürdürüyor.
GÜNDEM Haberi
AKSARAY BELEDİYESİ ŞEHRİ AĞAÇLANDIRMAYA DEVAM EDİYOR

Aksaray’ı daha yeşil ve güzel bir şehre dönüştürmeyi hedefleyen Aksaray Belediyesi, Atatürk Bulvarı ve Hastane yolu orta refüjleri başta olmak üzere şehrin muhtelif yerlerinde ağaçlandırma çalışması yapıyor.

Aksaray Belediyesi ekipleri, orta refüjlerde çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışması yaparak şehrin yoğun olarak kullanılan bölgelerinin estetik görünüme kavuşması için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Belediye ekipleri ağaçlandırma çalışmaları kapsamında eski devlet hastanesi, özel idare güzergâhında yer alan orta refüje süs eriği ağaçları dikti. Ayrıca ağaçlandırma kapsamında Atatürk Bulvarı ve Yeni Hastane yolu güzergâhlarındaki orta refüjlerle şehrin muhtelif yerlerinde Atlas sediri, Berberis, Gold Taflan, Alev, Leyland, Ihlamur, Gold Ardıç ve Çam gibi çeşitli ağaçlar dikiliyor.

 

Ağaçlandırma çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer “Aksaray’ımızın daha yeşil bir şehir olması ve modern bir görünüme kavuşması için belediye olarak gerekli çalışmalarımızı yapıyoruz. Özellikle şehrimizin ana arterleri olan Atatürk Bulvarı, Cumhuriyet Bulvarı ve yeni Hastane yolunun orta refüjlerini ağaçlandırarak daha yeşil ve güzel bir görünüm kazandırıyoruz. İnşallah yapacağımız çalışmalarla şehrimize layık olduğu en güzel hizmetleri sunacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKSARAY, BELEDİYESİ, ŞEHRİ, AĞAÇLANDIRMAYA, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı