Haber Detayı
14 Ekim 2020 - Çarşamba 15:04 Bu haber 1242 kez okundu
 
AKSARAY BELEDİYESİ ORMAN YANGINLARINDA AÇILAN YARALARI SARMAK İÇİN HAREKETE GEÇTİ
Aksaray Belediyesi Hatay'daki orman yangınlarında yok olan ağaçları yeniden canlandırmak için 10 bin adet fidan gönderdi. Hatay’ın Belen ilçesinde geçen Cuma günü başlayan ve güçlükle kontrol altına alınan yangında zarar gören alanlar için Aksaray Belediyesi harekete geçti.
SİYASET Haberi
AKSARAY BELEDİYESİ ORMAN YANGINLARINDA AÇILAN YARALARI SARMAK İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Aksaray Belediyesi Hatay'daki orman yangınlarında yok olan ağaçları yeniden canlandırmak için 10 bin adet fidan gönderdi.

Hatay’ın Belen ilçesinde geçen Cuma günü başlayan ve güçlükle kontrol altına alınan yangında zarar gören alanlar için Aksaray Belediyesi harekete geçti.

Hatay’da haince yakılan 400 hektar orman alanını tekrar yeşertmek için Belediye Başkanı Evren Dinçer, sosyal medya hesaplarından 10 Bin adet fidanın toprakla buluşturulacağını duyurdu. Başkan Evren Dinçer’in bu çağrısına birçok Belediyede destek verdi.

Hatay’da yakılan ormanların tekrar yeşertilmesi için başlatılan bu seferberlik ulusal medya kanallarında da geniş yankı buldu.

Belediye Başkanı Evren Dinçer göreve geldiği ilk günden beri Aksaray’da uyguladığı yeşil alanların genişletilmesine yönelik projeler sayesinde Aksaray Kent merkezinde yeşil alan varlığında ciddi oranda artış oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKSARAY, BELEDİYESİ, ORMAN, YANGINLARINDA, AÇILAN, YARALARI, SARMAK, İÇİN, HAREKETE, GEÇTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı