Haber Detayı
18 Haziran 2020 - Perşembe 08:29 Bu haber 1520 kez okundu
 
AKSARAY BELEDİYESİ KAVŞAK NOKTALARINI TAKİP ALTINA ALDI
Aksaray Belediyesi, şehir içi trafiği daha düzenli hale getirmek için birçok kavşağa rahatlatıcı dokunuşlar yaptı. Aksaray Belediyesi, şehrin ulaşım planını hazırlamak için kavşak noktalarına balık gözü kameralar yerleştirdi. Özellikle yoğun olarak kullanılan kavşak noktalarına yerleştirilen balık gözü kameralar aracılığı ile trafik yoğunluğuna neden olan etkenler önceden tespit edilerek trafikte kalıcı çözümler üretilecek.
GÜNDEM Haberi
AKSARAY BELEDİYESİ KAVŞAK NOKTALARINI TAKİP ALTINA ALDI

Aksaray Belediyesi, şehir içi trafiği daha düzenli hale getirmek için birçok kavşağa rahatlatıcı dokunuşlar yaptı.

Aksaray Belediyesi, şehrin ulaşım planını hazırlamak için kavşak noktalarına balık gözü kameralar yerleştirdi. Özellikle yoğun olarak kullanılan kavşak noktalarına yerleştirilen balık gözü kameralar aracılığı ile trafik yoğunluğuna neden olan etkenler önceden tespit edilerek trafikte kalıcı çözümler üretilecek.

Aksaray Belediyesine bağlı Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, şehir içi trafiğini daha akıcı ve düzenli hale getirmek için trafik yoğunluğu yaşanan kavşak noktalarını takip altına aldı. Ulaşım master planı çerçevesinde şehir giriş ve çıkışları, yoğunluğun yaşandığı kavşak noktalarına yerleştirilen balık gözü kameralar, o bölgeden geçen araç sayısı ve yaşanan yoğunluğun nedenlerini ve sürücü alışkanlıklarını kayıt altına alacak. Trafiği rahatlatıcı çalışmalar simülasyonla yansıtılacak.

Belediye ekipleri sistem verilerinden elde ettikleri rapor doğrultusunda kavşak noktalarında gerekli düzenlemeleri yaparak trafik yoğunluğuna neden olan etkenleri ortadan kaldıracak. Yapılan bu çalışma sayesinde vatandaşlara akıcı ve güvenli bir ulaşım imkânı sunulacak. Ayrıca trafik yoğunluğunun yaşandığı noktalar kalıcı çözüme kavuşturuluyor.

Şehrin sorunlarına kalıcı çözümler üretmek için teknolojik yöntemler kullandıklarını belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; ‘’Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar geçen süre içerisinde şehir içi trafiği rahatlatıcı dokunuşlar yaptık. Bunun yanı sıra şehrin tüm “ulaşım planını” çıkarmak için çalışmalarımıza başladık. Şehrin giriş-çıkışları, yoğun güzergahlarında 360 derece tüm açıları gören, saat ve güne göre güzergâh ve kavşaklardan tek tek araç sayımının yapılması, sürücü alışkanlıklarının belirlenmesi ve bunların simülasyonlara yansıtılmasıyla şehir genelinde yapmamız gereken tüm çalışmaları (bisiklet yollarından, kavşak düzenlemesi, araç park alanlarının planlanması, toplu taşıma güzergahları, akıllı kavşak uygulamaları) buradan çıkacak sonuçlara göre ulaşım planımızı ortaya çıkaracağız. Trafik akışının çok daha iyi olmasını sağlamayı hedefliyoruz. Kurallara uyan yaya önceliğini gözeten tüm sürücü kardeşlerimize de buradan teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKSARAY, BELEDİYESİ, KAVŞAK, NOKTALARINI, TAKİP, ALTINA, ALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı