Haber Detayı
20 Mart 2020 - Cuma 17:30 Bu haber 1583 kez okundu
 
AKSARAY BELEDİYESİ DEZENFEKTE ÇALIŞMASINA DEVAM EDİYOR MEYDAN VE PAZAR YERLERİ DEZENFEKTE EDİLİYOR
AKSARAY BELEDİYESİ DEZENFEKTE ÇALIŞMASINA DEVAM EDİYOR MEYDAN VE PAZAR YERLERİ DEZENFEKTE EDİLİYOR
YAŞAM Haberi
AKSARAY BELEDİYESİ DEZENFEKTE ÇALIŞMASINA DEVAM EDİYOR  MEYDAN VE PAZAR YERLERİ DEZENFEKTE EDİLİYOR

AKSARAY BELEDİYESİ DEZENFEKTE ÇALIŞMASINA DEVAM EDİYOR

MEYDAN VE PAZAR YERLERİ DEZENFEKTE EDİLİYOR

 

Aksaray Belediyesi, corona virüs salgınına karşı kent genelinde çalışma başlattığı dezenfekte çalışmaları insanların yoğun olarak kullandığı semt pazarlarında ve şehir meydanlarında sürdürüyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, 'Korona Virüs' ile ilgili tedbir ve önleyici eylem planı uyguladıklarını belirterek, kişisel hijyene her zamankinden daha çok dikkat edilmesi gerektiği çağırısında bulundu.

Aksaray Belediyesi olarak şehir genelinde ilk güden itibaren dezenfekte çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini açıklayan Başkan Dinçer, şehirler arası otobüs terminali, belediye tesisleri, camiler, toplu ulaşım ve servis araçlarında dezenfekte çalışmasının yapılmasından sonra kamu kurumları belli periyotlarla dezenfekte edildiğini açıkladı.

Ülkemizi sarsan virüsün alacağımız tedbirlerden daha güçlü olmadığının altını çizen Başkan Dinçer, “Allah’ın izniyle bu virüsü hep birlikte, el birliği içinde yeneceğiz. Yapacağımız tek şey Sağlık bakanlığımızın uyarılarını dikkate almak olmalıdır. Risk grubunda bulunan vatandaşlarımız mecbur kalmadıkça dışarı çıkmasınlar. Kimseyle temasta bulunmasınlar.

Belediye olarak tüm tedbirleri ilk günden itibaren aldık ve almaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımız ortak yaşam merkezleri park, bahçelerin ardından 15 Temmuz Milli İrade Meydanı, Ulu Cami Meydanı, Kütüphane çevresinde dezenfekte çalışmamız sürüyor.

Ayrıca insanlarımızın hijyenik şartlarda ve güvenli bir şekilde alışveriş yapması için semt pazarlarını dezenfekte ediyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, belediye olarak dezenfekte çalışma yapan araç filosunu güçlendirdiklerini ve ekip sayısını artırdıklarını açıkladı. Başkan Dinçer, insanların yoğun olarak kullandıkları toplu yaşam merkezlerine yönelik dezenfektan çalışmasının aralıksız devam edeceğini bildirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKSARAY, BELEDİYESİ, DEZENFEKTE, ÇALIŞMASINA, DEVAM, EDİYOR, , MEYDAN, VE, PAZAR, YERLERİ, DEZENFEKTE, EDİLİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı