Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 17:25 Bu haber 1706 kez okundu
 
AKSARAY BELEDİYESİ CUMA NAMAZI KILINACAK 58 CAMİDE TEDBİR ALDI
Aksaray Belediyesi, Cuma namazı kılınacak 58 camide korona virüs salgını nedeni ile tedbir aldı. Covid19 salgını sürecinde halk sağlığını korumak için mücadele eden Aksaray Belediyesi, normalleşme sürecinde de tedbir almaya devam ediyor. Korona virüs salgını tedbirleri kapsamında 15 Mart tarihinden itibaren camilerde cemaatle namaz kılma yasağı getirilmişti. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Aksaray’da da ilk defa Cuma namazı kılındı.
GÜNDEM Haberi
AKSARAY BELEDİYESİ CUMA NAMAZI KILINACAK 58 CAMİDE TEDBİR ALDI

Aksaray Belediyesi, Cuma namazı kılınacak 58 camide korona virüs salgını nedeni ile tedbir aldı.

Covid19 salgını sürecinde halk sağlığını korumak için mücadele eden Aksaray Belediyesi, normalleşme sürecinde de tedbir almaya devam ediyor.

Korona virüs salgını tedbirleri kapsamında 15 Mart tarihinden itibaren camilerde cemaatle namaz kılma yasağı getirilmişti. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Aksaray’da da ilk defa Cuma namazı kılındı.

Pandemi Sürecini en başından beri titizlikle takip eden Aksaray Belediyesi Cuma namazı kılınacak 58 Camide Cuma namazı öncesinde çevre temizliği, Cami içi temizlik ve namaz kılınacak yerlerde dezenfekte çalışmaları yapıldı. Belediye ekiplerince namaz kıldıracak din görevlilerine gerekli bilgilendirmeler yapıldı.

Sabahın erken saatlerinde temizlik çalışması başlatılan camiler belediye ekiplerince ibadete hazır hale getirildi. Cuma namazı öncesinde Aksaray Belediyesi ekipleri maskesi olmayan cemaate maske verdi. Maske takmayan vatandaşlar uyarıldı.

Korona Virüsle mücadele kapsamında girilen normalleşme sürecinde de halkın sağlığını korumak için titizlikle çalışmalar yapılacağını belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer, salgının hala ortadan kalkmadığını belirterek vatandaşların kurallara riayet etmesi gerektiğinin altını çizdi. Normalleşme sürecinde kılınacak ilk Cuma namazı öncesinde gerekli 58 camide dezenfekte çalışmalarının yapıldığını ve maskesi olmayan cami cemaatine maske verildiğini ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKSARAY, BELEDİYESİ, CUMA, NAMAZI, KILINACAK, 58, CAMİDE, TEDBİR, ALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı