Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 13:46 Bu haber 1789 kez okundu
 
AKSARAY BELEDİYESİ “AKILLI BİSİKLET YOLU” PROJESİ İÇİN ÖLÇÜM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI
Aksaray Belediyesi, Ahiler Kalkınma Ajansının katkıları ile şehir merkezinde bisiklet kullanımını yaygınlaştıracak ve ulaşımı rahatlatacak olan “Akıllı Bisiklet Yolu” projesini hayata geçirmek için ölçüm çalışmalarına başladı. Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in projeleri arasında yer alan ‘Akıllı Bisiklet Yolu Projesi’ nin Aksaray
GÜNDEM Haberi
AKSARAY BELEDİYESİ “AKILLI BİSİKLET YOLU” PROJESİ İÇİN ÖLÇÜM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

AKSARAY BELEDİYESİ “AKILLI BİSİKLET YOLU” PROJESİ İÇİN ÖLÇÜM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

 

Aksaray Belediyesi, Ahiler Kalkınma Ajansının katkıları ile şehir merkezinde bisiklet kullanımını yaygınlaştıracak ve ulaşımı rahatlatacak olan “Akıllı Bisiklet Yolu” projesini hayata geçirmek için ölçüm çalışmalarına başladı.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in projeleri arasında yer alan ‘Akıllı Bisiklet Yolu Projesi’ nin Aksaray’da hayata geçmesi için Ahiler Kalkınma Ajansından 88 Bin 500 TL fizibilite desteği sağlanacağı yetkililer tarafından geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu.

Vatandaşları spora teşvik edecek ve bisiklet sürme alışkanlığı kazandıracak proje, toplamda 25 kilometrelik yol ağını kapsayacak ve 5 etaptan oluşacak.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in bu yenilikçi projesi ile Kent merkezinde ulaşımı rahatlatmak, insanların spor yapmalarına ve rekreasyonel faaliyetlerde bulunmalarına imkân sağlayabilmek için emniyetli ve standartlara uygun bisiklet dolaşım ağı altyapısını oluşturmak amaçlanmaktadır.

Sağlıklı, güvenli, ekonomik, doğa dostu ve erişilebilirlik açısından da son derece kullanışlı bir ulaşım türü olan bisiklet kullanımının yaygınlaşması ile beraber; enerji tasarrufu, ulaşımda altyapı maliyetlerinin düşmesi, gürültü ve görüntü kirliliğinin azaltılması hedefleniyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Akıllı Bisiklet Yolu projesi ile ilgili yaptığı açıklamada projenin şehrimiz açısından birbirinden farklı birçok kazanımı olduğunu belirterek en kısa zamanda hayata geçirmek için projenin uygulanacağı 25 kilometrelik bisiklet yolu ağında, ölçüm çalışmalarının başladığının bilgisini paylaştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKSARAY, BELEDİYESİ, “AKILLI, BİSİKLET, YOLU”, PROJESİ, İÇİN, ÖLÇÜM, ÇALIŞMALARINA, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı