Haber Detayı
31 Mayıs 2021 - Pazartesi 13:24 Bu haber 2798 kez okundu
 
AKSARAY ADLİYESİ ÖNÜNDE CEZAEVİ KÜTÜPHANESİ İÇİN KİTAP BAĞIŞI TÖRENİ YAPILDI
Vali Aydoğdu: Kitap okumak cehaletten kurtulmak demektir Aksaray valisi Hamza Aydoğdu. ‘’Gerçekten anlamlı bir proje Adalet Bakanlığı ve Kültür Bakanlığımızın arasında yapılan protokol ile Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığımızın da Aksaray da başlattığı Ceza Evlerinde Kütüphane oluşturmak için yapılan kitap bağış kampanyasına bizde gerekli desteği vereceğiz tüm Aksaray halkını bu kampanyaya davet ediyorum .
KÜLTÜR Haberi
AKSARAY ADLİYESİ ÖNÜNDE CEZAEVİ KÜTÜPHANESİ İÇİN KİTAP BAĞIŞI TÖRENİ YAPILDI

AKSARAY ADLİYESİ ÖNÜNDE CEZAEVİ KÜTÜPHANESİ İÇİN KİTAP BAĞIŞI TÖRENİ YAPILDI

 

Adalet Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında varılan mütabakat çerçevesinde Aksaray Cumhuriyet Başsavcısının kitap bağış çağrısı üzerine bugün yapılan törene yüzlerce kitap bağışı yapıldı

Aksaray Adliyesi önünde yapılan törene Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer , Mahkeme Başkanı , Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin,  İl özel İDARESİ Genel Sekreteri Yüksel Çelik , İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu , baro başkanı Erhan Toprak İl Kültür Ve Turizm İl Müdürü Mustafa Doğan,  protokoün yanı sıra kitap bağışında bulunan vatandaşlar katıldılar.

Başsavcı: Kütüphane Yaşam Merkezi olacak

Törende ilk konuşmayı yapan Cumhuriyet Başsavcısı Adem  Aydemir : Ceza evlerimizde açılacak kütüphaneler için kitap toplama kampanyasına büyük önem veriyoruz. Cezaevlerinde hükümlülerimizin ıslahında sadece cezanın çekilmesi bir yere kadar çözüm oluyor ancak kaldığı sürede kitap okuyarak daha kendini geliştirmiş ve hayata bağlansın diye kütüphane yapılmasına karar verildi ancak bu kütüphane sadece kitap olan değil sosyal yaşam alanı olan anbiansıyla,  oturma alanlarıyla onlara bambaşka bir dünya oluşturmak ve mekanla bütünleştirmek istiyoruz. Kendi hayatımdan biliyorum kitaplar çok değişik duygular yaşatabiliyor okunduğunda bende böyle yapabilirim demesine vesile oluyor bu sayede destek veren herkese teşekkür ederim dedi . Birkaç gündür  Aksaray halkının kitap sevgisini gördüm çok mutlu oldum kitap bağışı Adliyede, Valilik önünde  ve Avm de devam edecek  dedi.

Vali Aydoğdu: Kitap okumak cehaletten kurtulmak demektir

Daha sonra  konuşma yapan Aksaray valisi Hamza Aydoğdu. ‘’Gerçekten anlamlı bir proje Adalet Bakanlığı ve Kültür Bakanlığımızın arasında yapılan protokol ile Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığımızın da Aksaray da başlattığı Ceza Evlerinde Kütüphane oluşturmak için yapılan kitap bağış kampanyasına  bizde gerekli desteği vereceğiz tüm Aksaray halkını bu kampanyaya davet ediyorum .

 Cezaevlerinde  ıslah çalışmalarına katkıda bulunacak olan kitap okuma alışkanlığı hayata kazandırmada  çok etkili olacaktır , suça eğilme okumamaktan kaynaklanmaktadır ,Geçmiş yıllara bakarsanız kitap okuma alışkanlığında oldukça mesafe aldığımız görülüyor. Bu güzel etkinliğe Tüm Aksaraylıları katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Kitap okumak cehaletten kurtulmak demektir. Yönünü belirlemek demektir, Geleceğe emin adımlarla adım atmak demektir. Bu kütüphanenin çok güzel sonuçları olacağına inanıyorum’’ dedi

Aşık Molla Kitabı Raflardaki Yerini Aldı

 

Konuşmaların ardından   kurumlardan gelen koli kitapların yanı sıra çok sayıda vatandaş ellerinde getirdikleri  kitapları açılan standlara  bırakarak gerekli desteği verdiler.

 

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu  bağış için gelen ve basına gösterdiği   Aksaray  Değerlerinden olan ‘’ Aşık Molla’’ Mehmet Akça’nın şiirlerini içeren  kitabı Başsavcı Adem Aydemir’e teslim etti  kütüphane için oluşturulan raflardaki yerini Aldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKSARAY, ADLİYESİ, ÖNÜNDE, CEZAEVİ, KÜTÜPHANESİ, İÇİN, KİTAP, BAĞIŞI, TÖRENİ, YAPILDI,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı