Haber Detayı
22 Haziran 2020 - Pazartesi 13:05 Bu haber 1691 kez okundu
 
25 YILDIR ÇÖZÜLEMEMİŞTİ AKSARAY BELEDİYESİ ŞEHRİ FELAKETTEN KURTARDI
Aksaray özellikle son yıllarda haziran ile birlikte gelen aşırı yağışların etkisiyle felaket yaşayan Aksaray iki gündür yağan yağmur felaketinin ardından olumsuzluk yaşanmaması yapılan drenaj kanallarının ne kadar yerinde olduğunu gösterdi Geçtiğimiz yıl çıkan haberlerde ‘’Aksaray’da akşam saatlerinde etkili olan yağmur yağışı kentte hayatı felç etti. Yollar adeta göle döndü, evleri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik tamamen felç oldu.’’ Diye haberler çıkarken Aksaray belediye başkanı Evren Dinçerin talimatları doğrultusunda kanalizasyon müdürlüğü ve fen işlerinin ortaklaşa yürüttükleri çalışmalar meyvesini verdi.
GÜNDEM Haberi
25 YILDIR ÇÖZÜLEMEMİŞTİ  AKSARAY BELEDİYESİ  ŞEHRİ FELAKETTEN KURTARDI

Aksaray özellikle son yıllarda haziran ile birlikte gelen aşırı yağışların etkisiyle felaket yaşayan Aksaray iki gündür yağan yağmur felaketinin ardından olumsuzluk yaşanmaması yapılan drenaj kanallarının ne kadar yerinde olduğunu gösterdi

Geçtiğimiz yıl çıkan haberlerde ‘’Aksaray’da akşam saatlerinde etkili olan yağmur yağışı kentte hayatı felç etti. Yollar adeta göle döndü, evleri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik tamamen felç oldu.’’  Diye haberler çıkarken Aksaray belediye başkanı Evren Dinçerin talimatları doğrultusunda kanalizasyon müdürlüğü ve fen işlerinin ortaklaşa yürüttükleri çalışmalar meyvesini verdi.

Aksaray merkezde bulunan Kültürpark ile Cumhuriyet bulvarı arasında yer alan bölgede büyük sıkıntılar yaşanıyordu son yapılan çalışmalarla sanayide kanalizasyonla birleşen sanayi girişine yapılan müdahalelerle Küçük Bölcek ve Büyük Bölcek’te mazgallara tepmesinin önüne geçilmiş oldu . Taşpazar mahallesinden gelen yoğun şikayetleride değerlendiren Aksaray belediyesi orayada neşter vurdu.

 

Önümüzdeki günlerde proğrama alınacak olan binlik boruların dahada artırılması bekleniyor yine şikayetin yoğun geldiği Nakkaş ve Hashas mahallerde de yağmur drenaj  yapımı gündeme gelecek.

Vatandaşlar son yağmurların felaket habercisi olduğuna işaret ederek ‘’ belediye yolari bozdu d’ye sikayet ediliyordu demekki ihtiyacmis  iyi ki de  alt yapıda iyileştirme çalışmaları yapıldı yoksa Aksaray yine kaldırım taşlarının söküldüğü haberleriyle anılacaktı dediler

Kaynak: Editör:
Etiketler: 25, YILDIR, ÇÖZÜLEMEMİŞTİ, , AKSARAY, BELEDİYESİ, , ŞEHRİ, FELAKETTEN, KURTARDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı