Haber Detayı
13 Temmuz 2019 - Cumartesi 01:21 Bu haber 4154 kez okundu
 
2. Aksaray’da Yapılacak olan Dünyanın en büyük 2. havacılık festivali olan TEKNOFEST'te heyecan yeniden başlıyor.
Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST kapsamında, gençlerin geleceğin teknolojileri üzerindeki çalışmalarını desteklemek için farklı kategorilerde yapılacak olan teknoloji yarışmalarının ikincisinde Roket bölümü etkinliği 2-12 Eylül 2019 tarihleri arasında Aksaray’da düzenlenecek
TEKNOLOJİ Haberi
2.  Aksaray’da Yapılacak olan Dünyanın en büyük 2. havacılık festivali olan TEKNOFEST'te heyecan yeniden başlıyor.

2.  Aksaray’da Yapılacak olan Dünyanın en büyük 2. havacılık festivali olan TEKNOFEST heyecan yeniden başlıyor.

Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST kapsamında, gençlerin geleceğin teknolojileri üzerindeki çalışmalarını desteklemek için  farklı kategorilerde yapılacak olan  teknoloji yarışmalarının  ikincisi   Roket bölümü etkinliğ  Aksaray gençlik ve spor müdürlüğü Gençlik merkezinin Roket konusunda Türkiye sıralamasında en önde  olması münasebetiyle 2-12 Eylül 2019 tarihleri arasında Aksaray’da düzenlenecek


ilk yılında İstanbul havaalanının açılışında yapılan Teknofest  sadece Türkiye'nin değil, dünyanın en önemli havacılık ve teknoloji etkinliklerinden biri olmayı başardı.


Türkiye’nin teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini hedefleyen ve Milli Teknoloji Hamlesi sloganı ile yola çıkan TEKNOFEST, heyet, ikincisinin Roket ayağnı Türkiye’nin tam ortasında olan  Aksaray ilinde yapma kararını aldı Organizasyon düzenleyici kuruluşlar ;  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı , Bilim ve Teknoloji gönüllüleri vakfı , Roket san , Aksaray Valiliği - Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yanı sıra, Aksaray Belediye Başkanlığı ile Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu kuruluşları ve Aksaray üniversitesinin destekleriyle gerçekleştirilecek.
 

 

Türkiye geneli Ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine açık olan yarışmalar, uçan arabalar ve sürücüsüz arabalar gibi geleceğin teknolojilerinin yanı sıra, roket, insansız sualtı sistemleri, insansız hava araçları gibi günümüz teknolojilerine yönelik Robotik kodlama, Akıllı mekanlar Hackathon kategorileri de içeriyor.


2.si AKSARAYDA YAPILACAK OLAN TEKNOFEST TE

İLK KEZ BU YIL  YURT DIŞINDAN TAKIMLARIN DA BAŞVURULARI KABUL EDİLİYOR

 

Kazanan takımlara 2 milyon TL’nin üzerinde ödül verileceği teknoloji yarışmalarına 66 gün sonra yapılacak yarışmalar için başvurular devam ediyor. Yarışmacı takımları, para ödüllerinin yanı sıra projeleri için verilecek olan teknik danışmanlık ve malzeme desteği de bekliyor.
 

Aksaray Valisi Ali Mantı'nın bizzat takip ettiği ve Binlerce kişinin katılması beklenen TEKNOFEST yarışmalarının yapılacağı mekanlar önümüzdeki günlerde organizasyon heyetinin ilimize gelmesiyle birlikte yapılacak  incelemeler sonucunda karara bağlanacak.

 

Aksaray’da 2019 yılının Aşık Molla Yılı ilan edildiği döneme rastlayan Dev organizasyon  sayesinde  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sanayi Teknoloji bakanının da ilimize davet edilmesi bekleniyor . TEKNOFEST hem Türkiye genelinde  hem de uluslararası alanda Aksaray’ın  tanıtılmasına  büyük bir fırsat sağlayacağından şehrimize şimdiden heyecan veriyor.

Kaynak: (Aksaray Web Tv) - Aksaray Web Tv Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 2., , Aksaray’da, Yapılacak, olan, Dünyanın, en, büyük, 2., havacılık, festivali, olan, TEKNOFEST'te, heyecan, yeniden, başlıyor.,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı