Haber Detayı
14 Temmuz 2019 - Pazar 22:50 Bu haber 863 kez okundu
 
15 TEMMUZ AREFESİNDE ŞEHİT AİLELERİNE ANLAMLI DAVET
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Aksaray Valiliği tarafından şehit aileleri ve gazilerimize yönelik akşam yemeği programı düzenledi.
- Haberi
15 TEMMUZ AREFESİNDE ŞEHİT AİLELERİNE ANLAMLI DAVET

VALİ MANTI 15 TEMMUZ AREFESİNDE ŞEHİT YAKINLARINA VE GAZİLER İÇİN  DAVET VERDİ

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Aksaray Valiliği tarafından  şehit aileleri ve gazilerimize yönelik akşam yemeği programı düzenledi.

Aziz Şehitlerimiz ile kahraman Gazilerimize ve ailelerine 14 Temmuz 2019 Pazar günü saat 18.30'da Aksaray Polis evinde  15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında verilen yemeğe Aksaray Valisi Ali Mantı ve Eşi Işıl Mantı  ,Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer ve eşi ,Rektör Prof Dr. Yusuf Şahin, , Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever Adalet komisyonu bşk Seyfullah Sarıgül Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Jandarma Albay Fuat Anık, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, yargı mensupları , Vali Yardımcısı Mustafa Türkcan, daire müdürleri, Baro Başkanı Erhan Toprak, Şehit ve gazi dernek temsilcileri  Aksaray Polis okulu Müdürü Niyazi Turgay Defterdar Uğur Arslan  , Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyet üyeleri, Aziz Şehitlerimizin aileleri, Kahraman Gazilerimiz ve aileleri katıldı.
Vali Ali Mantı  yemek öncesinde masaları tek tek dolaşarak Aziz Şehitlerimizin ailelerine ve kahraman Gazilerimize ve ailelerine hoş geldiniz dedi. Yemek Kuran-ı Kerim tilaveti dinletisiyle devam etti.
Vali Ali Mantı ve Milletvekili Cengiz Aydoğdu günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı

Vali Mantı şöyle konuştu;

Sayın vekilim sayın davetliler İnancımıza göre şehitlik en yüksek mertebedir, Allahü Teâlâ Ayetinde Şehitler diridirler ancak sizler göremezsiniz demiştir   bu 15 temmuz Ahlaksız, terbiyesiz  darbe toplumumuzu bölmeye yönelik bir kalkışmadır. Biz nice darbeler gördük ama böylesi hiç olmadı  bu milleti birbirine düşürerek kardeşi kardeşe düşürerek  sinsi bir şekilde hazırlık yaparak gelmişler  . Cumhurbaşkanımızın  önderliğinde ve çağrısıyla darbe engellendi ama çok büyük hasar vererek topluma çok büyük zarar vererek yılları heba etmiştir .bize düşen bu  törenlerden ibret almak için bir vesile olmasıdır.  Bu kalkışma bundan sonra kendi değerlerimiz de kendi inanç değerlerimiz de kendi tarihimiz de kendi kökünüz de bizleri kandırmaya çalışacak en kutsal değerlerimizi alet ederek bizleri kandırmaya çalışacak olanlara  hangi hain düşünce altında olursa olsun hangi ad altında olursa olsun müsaade etmememizi bize öğretti, öğretmesi lazım . Çocuklarımızın aklı bir şekilde çelindi ,kandırıldı, kardeşlerimizin aklı bir şekilde çelindi kandırıldı, onların başındaki haine hiçbir şey olmadı yaşam tarzında değişiklik olmadı ama Bizim milletimiz bu konuda çok büyük ağır hasar gördü kalpler yaralandı parçalandı çok ciddi yaralanmalar oldu devlet olarak biz  maddi olan yaralarını sararız sarıyoruz sıkıntı yok ama manevi yaraların sarılması uzun süre alacak almaya da devam ediyor.

 Allah bir daha bu millete bu topluma böyle ahlaksız hain darbe girişimlerinden ya da her türlü teşebbüs eden ya da topraklarımıza göz koyan  düşmanlardan korusun Rabbim bu ülke için şehit olan bütün şehitlerimize rahmet eylesin vatan için canını verenleri  cennetinden  mahrum eylemesin Gazilerimize hayırlı ve sabırlı güzel sağlıklı ömürler versin çoluk çocuğumuzu milletimizi her türlü felaketlerden Rabbim korusun özellikle terbiyesiz ahlaksız girişim birliğimize ve beraberliğimize kasteden girişim olduğu için Rabbim birliğimizi beraberliğimizi bozmasın birbirimizi birbirimize düşman etmesin dağılmayalım parçalanmayalım Çünkü bu coğrafyada yaşamanın bedeli çok ağırdır, bugüne kadar ağır bedeller ödendi  yarın çocuklarımızın üzerinde de ödetmeye  çalışacaklar uyanık  duralım darbe girişiminden ve özellikle son derece Tehlikeli olan bizi bize benzeyen insanlar tarafından yok etmeye çalışan böyle ahlaksız darbe girişimlerine uğramamak için  15 temmuz anma etkinlikleri vesilesiyle  ibret almamız ders çıkarmamız gerek, birbirimize güvenmemiz şart, birliğimiz İnşallah bundan sonra güzel şeylere vesile olur.

 tüm devlet ve milletimiz için kardeşlik ve duygularımızı artırmamız  lazım şehitlerimize tekrar Allah'tan rahmet diliyorum Gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum ailelerine bu vatan için değerli kardeşlerimiz Ablalarımız a büyüklerimize ve küçüklerimize Rabbim inşallah öbür tarafta da rahmetiyle muamele verecek devletimizin İnşallah her türlü imkanları ve şefkate eli  üzerinizde olacak hepinize teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum Hayırlı akşamlar

konuşmaların ardından  yemeğe geçildi, ardından Aksaray  İl Müftüsü Cemalettin Bal’ın konuşması ve yemek duasından sonra program tamamlandı   Vali Ali Mantı ve eşi Işıl Mantı bu gecenin önemli misafirlerini uğurladılar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 15, TEMMUZ, AREFESİNDE, ŞEHİT, AİLELERİNE, ANLAMLI, DAVET,
Yorumlar
Haber Yazılımı