Haber Detayı
08 Ocak 2021 - Cuma 16:26 Bu haber 1740 kez okundu
 
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLANIYOR
10 ocak çalışan Gazeteciler Günü dolaysıya çeşitli kurum ve kuruluşlardan Aksaray’da görev yapan Gazetecilere yönelik tebrik ve kutlama mesajları geliyor. Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Basınla bir araya gelme hazırlığı yapğarken Belediye başkanı Mesaj yolladı bazı siyasi parti temsilcileri ise bizzat arayarak yada ziyaret ederek günü kutladılar.TGF başkanı Ay ise sorunları dile getirerek basına değer katanlara teşekkür etti
GÜNDEM Haberi
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ  KUTLANIYOR

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ ZİYARET VE  MESAJLA  KUTLANIYOR

 

10 ocak çalışan Gazeteciler Günü dolaysıya çeşitli kurum ve kuruluşlardan Aksaray’da görev yapan Gazetecilere yönelik tebrik ve kutlama mesajları geliyor.  Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Basınla bir araya gelme hazırlığı yapğarken Belediye başkanı Mesaj yolladı bazı siyasi parti temsilcileri ise bizzat arayarak yada ziyaret ederek günü kutladılar.

Aksaray Valisi Vali Hamza Aydoğdu

yayınladığı mesajında basının ili tanıtım desteğine teşekkür ederek mesaj yayınladı

 Basınımızın değerli mensupları; Sizler, şartlar ne kadar ağır olursa olsun, her zaman ve her yerde, mesafe ve mesai kavramlarını unutarak, millet adına koşup koşturan ve bir kamu hizmetini yerine getiren emekçilersiniz.

Bilgi, dünyanın en kıymetli hazinesidir. Toplumlar gücünü bilgiden alır. Toplumsal bilginin kaynağı da basındır. Bilginiz kadar güçlü, bilginiz kadar varsınız. Onun için sizler, işinizi yaparken sadece kamusal bir hizmeti değil, sosyolojik bir gerçeği de yerine getirmiş oluyorsunuz.

Mesleğini namus bilen, etik ilkelerine bağlı, siz değerli basın mensuplarına yardımcı olmak, bizim de milletimiz adına kamusal sorumluluğumuzdur. Birbirimizi ötekileştirmeden, farklılıklarımızın eşsiz bir zenginlik olduğunu kabul etmeliyiz. Asgari müştereklerimiz, bizi bir araya getiren, ortak milli ve manevi paydalarımız vardır.

Salihler şehrinde olduğumuzu hissettirdiğiniz için, Aksaray’ın tanıtımı ve marka değerine destek olduğunuz için, halkımızı bilgilendirip, güçlü kıldığınız için sizlere teşekkür ediyorum.

Bu vesile ile 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüz kutlu olsun. Sağlık ve başarılar diliyorum ‘’dedi

Belediye Başkanı Evren Dinçer’de

 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Evren Dinçer mesajında, basın kuruluşlarının kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi hususunda önemli görevler üstlendiğini söyledi. Gazeteciliğin fedakârlık isteyen bir meslek olduğunu belirten Başkan Dinçer, “Gazeteciler, kamu yararını gözeterek toplumun haber almasında gece gündüz demeden ağır şartlar altında da görev yapabilmektedir” ifadelerini kullandı.

Kamuoyunun tarafsız, objektif, doğru bilgilendirilmesi için mesai dinlemeden görev yapan basın mensuplarının aynı zamanda kamu görevi üstlendiğini de belirten Başkan Dinçer, “Günümüzde yazılı ve görsel medyanın yanında internet ve sosyal medya büyük önem kazandı. Basın mensuplarımız, hem yerel hemde ulusal düzeyde mesleğin gerektirdiği etik ve ahlak kuralları çerçevesinde ilkeli ve sorumlu habercilik anlayışıyla görevlerini en iyi şekilde yerine getirmektedir. Zaman mefhumu olmaksızın sürdürdükleri zorlu çalışmalarında tüm basın mensuplarımıza kolaylıklar diliyorum.

Her koşulda görevlerini sürdüren basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, görevlerini yaparken vefat eden basın mensuplarına Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

HÜSEYİN ALTINSOY  BASIN KURULUŞLARINI YERİNDE ZİYARET EDEREK KUTLADI

Türkiye Gazeteciler Federasyonu İl Temsilcisi Abdulkadir Ay’ı  makamında  ziyaret eden Ak Parti İl Başkanı  Hüseyin Altınsoy Pandemi dolaysıyla kısıtlı güne rastlayan gününü unutmadık ve ziyaret ederek  hasbihal edelim hemde ilimiz için gece gündüz vermiş olduğunuz gayretlerinizden dolayı tebrik edelim istedik bu yüzden  gününüzü kutlarım dedi. 

Günümüzde taşıdığı değer ve önem gittikçe artan iletişimin en etkili kanallarından olan basının, halkın haber alma, kamuoyu oluşturma ve ifade özgürlüğünün güvencesi olduğunu aktaran Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Basın halkı doğru şekilde bilgilendirdiği sürece, bireyin ve toplumların da meydana gelen olayları sağlıklı bir şekilde değerlendirip kanaat edinmesi, toplumla ve dünyayla sağlıklı ilişkiler kurup bütünleşmesi mümkün olmaktadır. Gazetecilik, fedakârlık ve sorumluluk isteyen zor şartlarda yapılan önemli ve en kutsal bir meslektir. Toplumların haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen basın mensuplarımız bu yönüyle milletin duygularına tercüman, düşüncelerine ses olmaktadırlar. Halkı bilinçlendirmek için özveri ile gece gündüz çalışan basınımızın değerli çalışanları olmak üzere bütün basın mensuplarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü” kutlar sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini dilerim” dedi.

Esnaf Sanatkarları Odaları Birlik Başkanı Doğan Ceylan

Yayınladığı mesajında : 10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı Kanun ile yürürlüğe girerek basın mesleği icrasında emek veren çok değerli basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak Ülkemize özgü bu özel günü hep birlikte kutlamaktayız. Özellikle bilinmelidir ki bir ülkenin ve toplumun vazgeçilmez unsurlarından biri de bağımsız ve özgür basındır. Bu duygu ve düşüncelerle;

Basında kuruluşlarında çalışan tüm arkadaşlarımızın, 10 Ocak 2021 tarihinde kutlanacak olan, Çalışan Gazeteciler Gününü canı gönülden kutluyorum.

 

TGF İl Temsilcisi Abdulkadir Ay yayınladığı mesajda sorunları dile getirdi

‘’ Basın Bayramı münasebetiyle arayarak tebrik eden moral veren tüm basın dostlarımıza müteşekkiriz. basının görevlerini yapabilmesinin temel şartının, basın özgürlüğünün sağlanması olduğunu belirterek, ''Demokrasimiz geliştikçe, basın özgürlüğü konusundaki sıkıntılar da ortadan kalkacaktır'' dedi..
Mesajında, basının demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu belirten Ay, geçmişten bugüne önemli bir gelişme gösteren Aksaray  basınının, sorumluluklarını başarıyla yerine getirdiğini ve bunu memnuniyetle karşıladığını kaydetti.


''Basınımızın toplumsal hayattaki etkinliğinin artması, demokrasimizi güçlendirmektedir'' diyen Ay, Daha çok sahada  görev yapan basın mensupları haber yaptıkları anda saldırıya uğradıklarını belirterek , parçalanan kamera ve fotoğraf makineleriyle baş başa kaldıklarını  vurguladı.

Yerel sivil Toplum örgütlerinin ulusal basına cömertçe maddi destek verdiğini belirten Abdulkadir Ay  yaptıkları faaliyetlerini takip ederek yıl boyunca STK  haberlerini yayınlayan ve daha çok maddi sıkıntılarla boğuşan  yerel basınında maddi  ve manevi yönden koruması gerektiğini dile getirdi.

Meslektaşlarına yönelik açıklama yapan ,Ay'' İlimizdeki basın hareketliliğini takip ederek sorunları ulusal boyuta taşıma kararlılığımız devam edecektir  Vazifesini büyük bir özveriyle yerine getiren tüm çalışan meslektaşlarımızın  10 Ocak Gazeteciler gününü kutlarım'' dedi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 10, OCAK, ÇALIŞAN, GAZETECİLER, GÜNÜ, , KUTLANIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı