Haber Detayı
22 Eylül 2020 - Salı 13:34 Bu haber 1363 kez okundu
 
-Aksaray’ın tabi güzelliklerine, 11 bin yıllık tarihi ve kültürüne hayran kaldılar
-25 ünlü radyo-televizyon sunucusu ve sosyal medya fenomeni Aksaray Valiliği organizasyonunda Aksaray’a geldi. İpekyolu üzerinde 11 bin yıllık kentin tarihi turistik mekanlarını gezen, Melendiz Çayı’nın yanında kamp kurup takipçileri ile yaşadıkları anları ve Aksaray’ın tabi güzelliklerini paylaşan grup üyeleri kentin tanıtım elçisi oldu. Ziyaret ederek gezdikleri yerlerin fotoğraf ve videolarını çekerek dijital ortamlarda ve sosyal medya mecrasında paylaşan grup üyelerini yalnız bırakmayan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Ihlara Vadisinde doğa yürüyüşüne katıldı.
SİYASET Haberi
-Aksaray’ın tabi güzelliklerine, 11 bin yıllık tarihi ve kültürüne hayran kaldılar

-25 ünlü radyo-televizyon sunucusu ve sosyal medya fenomeni Aksaray Valiliği organizasyonunda Aksaray’a geldi.

İpekyolu üzerinde 11 bin yıllık kentin tarihi turistik mekanlarını gezen, Melendiz Çayı’nın yanında kamp kurup takipçileri ile yaşadıkları anları ve Aksaray’ın tabi güzelliklerini paylaşan grup üyeleri kentin tanıtım elçisi oldu.

Ziyaret ederek gezdikleri yerlerin fotoğraf ve videolarını çekerek dijital ortamlarda ve sosyal medya mecrasında paylaşan grup üyelerini yalnız bırakmayan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Ihlara Vadisinde doğa yürüyüşüne katıldı.

Her birisinin binlerce takipçi olan sosyal medya fenomeni grup üyeleri ile Belisırma’da kamp yapan Vali Hamza Aydoğdu gece boyuncu Aksaray’ın tarım, sanayi ve turizmde sahip olduğu potansiyeli anlatarak şehrin büyük gelişim içinde olduğunu söyledi. Aksaray’da tarımsal ve sanayi alanındaki üretiminin ülke ekonomisine büyük katkı sağladığını belirten Vali Aydoğdu tarımsal üretimde bir çok üründe şehrin Türkiye’de ilk 10 içinde yer aldığını belirterek doğal ve tarihi güzelliklerinin ise adeta keşfedilmeyi beklediğini vurguladı.

Grup üyeleri Aksaray ziyaretlerinde gezdikleri ve gördükleri karşısında Aksaray’ı yakından tanıma fırsatı bulduklarını belirterek yaptıkları yayınlar ve paylaşımlarda Aksaray’ın özellikle kentin tabi ve tarihi güzelliklerine hayran kaldıklarını şehrin mutlaka görülmesi, gezilmesi gereken yerler arasında olduğunu belirterek takipçilerini şehre davet ettiler.

Türkiye’nin en çok takip edilen youtuberları, Ihlarada Melendiz Çayı kenarında, Belisırma’da kamp yaparken 2 günlük Aksaray gezilerini anlatan bir de tanıtım filmi çektiler. Vali Hamza Aydoğdu grup üyelerine kendilerini Aksaray’da misafir etmekten duyduğu memnuniyeti belirterek yaptıkları, paylaştıklarını büyük kitlelerin takip ettiği grup üyelerine Aksaray programına katılmalarından dolayı teşekkür ettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: -Aksaray’ın, tabi, güzelliklerine,, 11, bin, yıllık, tarihi, ve, kültürüne, hayran, kaldılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı