Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 11:34 Bu haber 1612 kez okundu
 
‘’AKILLI BİSİKLET YOLU PROJESİ’’ İLE BİSİKLET KULLANIMI YAYGINLAŞACAK
YAŞAM Haberi

AKSARAY BELEDİYESİ’DEN BİSİKLET KULLANMAYI YAYGINLAŞTIRACAK PROJE

 

‘’AKILLI BİSİKLET YOLU PROJESİ’’ İLE BİSİKLET KULLANIMI

YAYGINLAŞACAK

 

Aksaray Belediyesi, Ahiler Kalkınma Ajansının katkıları ile şehir merkezinde bisiklet kullanımını yaygınlaştıracak ulaşımı rahatlatacak bir projeyi hayata geçirmeyi planlıyor.

 

Ahiler Kalkınma Ajansının 88.500,00 TL’lik fizibilite desteği vereceği Akıllı Bisiklet Yolu Projesi, şehir merkezinde 25 km’lik alan da uygulanması planlanıyor. Şehir içi ulaşımı rahatlatacak ve bisiklet kullanımını yaygınlaştıracak olan Akıllı Bisiklet Yolu Projesi, Aksaray Üniversitesi, Şehirlerarası Otobüs Terminali, Valilik Ek Hizmet Binası, Cumhuriyet Bulvarı, Atatürk Bulvarı, Fatih Mahallesi, Alpaslan Türkeş Bulvarı, Ankara Caddesi, Aksaray Belediyesi Hizmet Binası, Gençlik Merkezi ve Kılıçaslan Parkına uygulanacak.

 

Aksaray Belediyesi tarafından planlanan çevre dostu projenin hayata geçmesi ile şehrimizde; Sağlıklı, güvenli, ekonomik ve erişilebilirlik açısından da son derece kullanışlı bir ulaşım türü olan bisiklet kullanımının yaygınlaşması sağlanmış olacak.

 

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in yenilikçi projelerinden biri olan Akıllı Bisiklet Yolu Projesi ile vatandaşların bisiklet kullanması yaygınlaştığında

 

Bülten No: 1/ 17.03.2020

enerjide tasarruf, ulaşım ve altyapı maliyetlerinde düşme, gürültü ve görüntü kirliliğinde azalma olması ön görülüyo

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı