Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 01:08 Bu haber 984 kez okundu
 
-'YAZIN ESNAFIN YANINDA ÇIRAK OLMAK ÇOCUĞA HAYATI ÖĞRETİR'
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Yaz tatilinde çocuklarımız bilgisayar başında sürekli oyun oynamak yerine kitap okumalı, kendini geliştirecek aktiviteler yapmalı. Bununla birlikte kısa süreli manav, terzi, bakkal, berber gibi bir esnafın yanında çocuklarımızın çırak olarak çalışmaları gelişmelerine katkı sağlar.
EKONOMİ Haberi
-'YAZIN ESNAFIN YANINDA ÇIRAK OLMAK ÇOCUĞA HAYATI ÖĞRETİR'

ANKARA-  TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Yaz tatilinde çocuklarımız bilgisayar başında sürekli oyun oynamak yerine kitap okumalı, kendini geliştirecek aktiviteler yapmalı. Bununla birlikte kısa süreli manav, terzi, bakkal, berber gibi bir esnafın yanında çocuklarımızın çırak olarak çalışmaları gelişmelerine katkı sağlar. Hem para kazanmanın zorluğunu hem de sorumluluk almayı en iyi esnafımızın yanında öğrenir. Aynı zamanda bir zanaat de öğrenmiş olur' dedi.

-'ÇOCUKLAR YALNIZCA OKUL DERSLERİ İLE DEĞERLENDİRİLMEMELİ'

 

-'YAZIN ESNAFIN YANINDA ÇIRAK OLMAK ÇOCUĞA HAYATI ÖĞRETİR'

<span 10pt;="" font-family:="" "arial","sans-serif";="" color:="" #212121'="">Yaz tatillerinde çocukların herhangi bir esnafın yanında çırak olarak çalışmasının hayatı öğrenmelerine önemli katkı sağlayacağını ifade eden Palandöken, 'Çocuklarımızın hepsi birbirinden farklı. El becerisi olan var, sayısal zekâsı yüksek olan var, sanatsal yönü olan var. Kiminin iletişimi, kiminin farklı bir özelliği yaşının çok üzerinde olabiliyor. Bu farklılıkları keşfetmek, o doğrultuda geleceğini yönlendirmek için birçok yol var. Bu yollardan birisi de çocuğun yaz tatillerinde kısa süreli de olsa herhangi bir sektörde bir esnafın yanında çırak olarak çalışması. Esnafımız yani usta baba yarısıdır. Çocuk bu çalışma sayesinde hem para kazanmanın zorluğunu, hem yeni bir zanaat, hem sorumluluk almak gibi kişisel gelişimine katkı sağlayacak şeyler öğrenir' şeklinde söyledi.

(HABER TESK SİTESİNDEN) http://www.tesk.org.tr/tr/yeni/haber_devam.php?id=2701

Kaynak: Editör:
Etiketler: -'YAZIN, ESNAFIN, YANINDA, ÇIRAK, OLMAK, ÇOCUĞA, HAYATI, ÖĞRETİR',
Yorumlar
Haber Yazılımı